Czytelna witryna na komórkę – Tworzenie stron Gdańsk

Z telefonów komórkowych z internetem korzystamy praktycznie każdego dnia przeglądając nie tylko portale społecznościowe ale i szukając informacji zakupowych, praktycznych porad itp.

Współcześnie tworzenie stron Gdańsk uwzględniają potrzeby użytkowników oferując responsywne witryny. Ich wpasowywanie się w obszar wyświetlacza urządzenia, na którym usiłujemy otworzyć witrynę pozwala internaucie wygodnie i czytelnie przeglądać treść zawartą nie tylko na stronie głównej ale i na podstronach witryny.

Czasem widok strony www na komórce jest ważniejszy niżeli prezentacja szaty graficznej serwisu na dużym monitorze komputera stacjonarnego. Kluczowa jest bowiem ekspozycja najistotniejszych elementów witryny, tak aby były czytelne na jak najmniejszych wyświetlaczach bez konieczności przewijania widoku strony.

Responsive-Web-Design2

To niezwykła sztuka, w której specjalizuje się między innymi firma tworzenie stron gdańsk tworząc indywidualne projekty stron www jak i udostępniając klientom do wyboru szereg szablonów opracowanych witryn w technologii RWD.

Mimo popularności Responsive Web Design, wciąż nie wszystkie dostępne na rynku strony internetowe są wykonane właśnie z uwzględnieniem elastyczności wobec urządzeń mobilnych, tym samym mimo optymalnej prezentacji i widoku strony na laptopach i komputerach stacjonarnych mogą być nieczytelne i niedostępne na telefonach, smartfonach korzystających z przeglądarek mini.

Najczęstszym błędem tego typu stron jest brak dostępności menu, konieczność przesuwania widoku jak również brak multimediów zawartych w portalu. Tym samym warto jest przed zakupem strony www sprawdzić jej wygląd na komórce, tablecie itp.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s